Co zabrać do plecaka na następną wyprawę kempingowąDzisiejsza era cyfrowa zmniejszyła dreszczyk emocji i ekscytację związaną z biwakowaniem. Wielu millenialsów zapomniało, jak to jest uciec od swoich urządzeń, odłączyć się od cyfrowej łączności i ponownie połączyć się z naturą. Na szczęście żyjemy w czasach, w których coraz więcej millenialsów odkrywa na nowo znaczenie ucieczki od życia w mieście i łączenia się z wielką przyrodą. Kemping jest niedrogim zajęciem, którym każdy może się cieszyć. Nie wymaga drogiego członkostwa ani dostępu do egzotycznych miejsc. Wszystko czego potrzebujesz to duch przygody i miłość do Matki Natury. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek, jak uzyskać jak najwięcej z następnej podróży na kempingu, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym obozowiczem.

Planuj z wyprzedzeniem wyprawy

Planowanie podróży z wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Możesz zaplanować swoją trasę zgodnie z pogodą, upewnić się, że nie przegapisz żadnych ważnych miejsc, a także upewnij się, że nie przegapisz żadnych ofert.

W Internecie dostępnych jest wiele stron internetowych, które mogą pomóc w zaplanowaniu podróży z wyprzedzeniem. Niektóre z tych stron internetowych mają przyjazne dla użytkownika interfejsy i dostarczają szczegółowych informacji o miejscu. Możesz również znaleźć opinie innych podróżnych o miejscu, które pomogą Ci zdecydować, czy odwiedzić to miejsce, czy nie.

Nie zbieraj swojego sprzętu w ostatniej chwili i licz na to, że wszystko się uda. Poświęć trochę czasu na przygotowanie się do swojej podróży, aby upewnić się, że przebiegnie ona tak gładko, jak to tylko możliwe.

  • Wybierz miejsce - Istnieje kilka korzyści z biwakowania w znanych miejscach. Jest prawdopodobne, że wiesz, w co się pakujesz. Jednak dobrze jest też oderwać się od swoich zwyczajowych miejsc i spróbować czegoś nowego. Upewnij się, że zbadałeś zalecaną porę roku na odwiedzenie danego obszaru i najlepszą porę dnia na podróż, aby uniknąć szczytów ruchu.
  • Zrób listę pakowania - Dobra lista pakowania jest kluczowa dla udanej podróży. Zrób listę wszystkiego, co musisz zabrać ze sobą, a następnie przejrzyj ją, aby upewnić się, że niczego nie zapomniałeś.
  • Zarezerwuj nocleg - Jeśli planujesz biwakować w popularnym miejscu, warto zarezerwować swój pobyt z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania. - Nie zapomnij o zezwoleniach!

Nie zapomnij o podstawach

Jest kilka podstaw, o których nigdy nie powinieneś zapominać wybierając się na biwak.

  • Apteczka pierwszej pomocy - Ważne jest, aby mieć dostęp do apteczki w razie nagłego wypadku. Upewnij się, że ma ona podstawowe rzeczy, takie jak dobra para nożyczek, plastry o różnych rozmiarach i maści.
  • Ochrona przeciwsłoneczna - Zabierz ze sobą dużo kremu z filtrem, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, aby chronić skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  • Namiot - Ważne jest, aby wybrać odpowiedni namiot na wycieczkę. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze namioty na kemping są lekkie i łatwe do rozstawienia.
  • Śpiwór - Dobry śpiwór jest niezbędny na każdej wycieczce. Wybierz taki, który jest lekki, ciepły i łatwy do czyszczenia.

Starannie wybierz swój namiot

Dobry namiot jest niezbędny podczas każdej wyprawy na kemping. Upewnij się, że wybierzesz taki, który jest lekki i łatwy do rozstawienia. Unikaj ciężkich namiotów na wypadek, gdybyś musiał przejść długie dystanse, aby znaleźć miejsce do rozbicia namiotu. Sprawdź również prognozę pogody, aby upewnić się, że namiot ochroni Cię przed deszczem, wiatrem i śniegiem.

Pamiętaj, aby wybrać namiot, który będzie pasował do liczby osób, które będą w nim spać. Namiotu jednoosobowego najlepiej używać tylko przez jedną osobę. Namiotu dwuosobowego najlepiej używać przez dwie osoby. Namiotu trzyosobowego najlepiej używać przez dwie osoby, a namiotu czteroosobowego przez trzy osoby.

Zabierz ze sobą lekki sprzęt

Wybierz lekki sprzęt, który jest łatwy do przenoszenia, łatwy do przechowywania i wystarczająco trwały, aby przetrwać przez całą podróż. Upewnij się, że wybierasz plecak, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a jednocześnie nie jest zbyt ciężki, aby nosić go na długich dystansach. Upewnij się również, że wybierasz odpowiednie buty na wycieczkę; nie wszystkie buty nadają się do wędrówek. Na koniec wybierz system oświetlenia, który jest lekki i trwały, taki jak latarnia zasilana energią słoneczną lub ładowalna latarka.

Nie zapomnij o jedzeniu!

Upewnij się, że spakowałeś dużo jedzenia na podróż. Nie chcesz, aby zabrakło Ci zapasów, jeśli jesteś na środku pustkowia bez sklepu w pobliżu.

  • Jeśli zabierasz łatwo psujące się produkty, takie jak nabiał, owoce i warzywa, upewnij się, że umieścisz je w lodówce, aby zachować ich świeżość.
  • Upewnij się, że zabierasz mnóstwo przekąsek, takich jak orzechy, mieszanka szlaków, suszone owoce i baton czekoladowy.
  • Przynieś ze sobą dużo wody. Nie chcesz się odwodnić.

Wreszcie, kiedy pakujesz swój plecak, upewnij się, że pakujesz się lekko. Nie chcesz przepakować się i skończyć z poczuciem ważenia. Zabierz tylko to, co niezbędne, a resztę zostaw w domu!