Najlepsze plecaki turystyczne dla profesjonalistów i zwykłych wędrowcówJeśli jesteś zapalonym wędrowcem lub kimś, kto po prostu uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, to wiesz, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, abyś mógł dalej odkrywać wspaniałe plenery. Jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia dla wędrowców jest ich plecak turystyczny 30l. Wspaniałe plecaki turystyczne są niezbędne dla każdego, kto chce częściej odkrywać świat zewnętrzny i mieć lepsze doświadczenia podczas robienia tego. Te plecaki są specjalnie zaprojektowane z myślą o turystach, więc są w stanie nosić wszystkie niezbędne materiały, a także utrzymanie ich zorganizowane i dostępne podczas wędrówki.

Czego szukać w plecaku turystycznym

Jeśli nigdy wcześniej nie kupiłeś plecaka turystycznego i szukasz inwestycji w jeden, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać, aby zapewnić, że otrzymasz najlepszy plecak turystyczny dla swoich potrzeb.

  • Pojemność - Pojemność odnosi się do tego, ile wagi plecak może utrzymać, więc będziesz chciał rozważyć, ile sprzętu planujesz przynieść ze sobą na swoich wędrówkach. Większość plecaków turystycznych jest zaprojektowana do przenoszenia od 15 do 35 litrów sprzętu.
  • Waga - Waga plecaka jest kolejnym ważnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli planujesz wędrówki przez dłuższy czas. Lekkie plecaki są do tego idealne, ale uważaj, aby wybrać taki, który ma mocny stelaż.
  • Organizacja - Jak dobrze plecak jest zorganizowany jest kolejnym ważnym czynnikiem. Nie chcesz przecież, by w plecaku panował bałagan! Niektóre plecaki są zaprojektowane ze specjalnymi przegródkami, aby utrzymać przedmioty zorganizowane i łatwo dostępne.

Jak wybrać odpowiednią pojemność dla siebie

Pojemność plecaka turystycznego jest najważniejszą rzeczą, którą należy rozważyć przy zakupie plecaka, ale jest to również rzecz, którą wielu wędrowców myli. Chcesz się upewnić, że wybierzesz plecak, który ma wystarczającą pojemność dla wszystkich rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą, ale nie za dużo pojemności, że staje się zbyt ciężki i trudny do noszenia.

Ogólną zasadą przy wyborze pojemności plecaka turystycznego jest odjęcie wagi sprzętu od 35 funtów i wybranie plecaka, który ma co najmniej taką pojemność.

Na przykład, jeśli planujesz przynieść apteczkę, butelki z wodą, przekąski, dodatkową odzież, czołówkę i różne inne rzeczy, chciałbyś wybrać plecak, który ma pojemność co najmniej 30 funtów lub mniej, a najlepiej 25 funtów lub mniej. Ma to na celu zapewnienie, że plecak nie jest zbyt wypchany i zbyt ciężki, aby wygodnie go nosić, co może prowadzić do obrażeń.

Najlepsze męskie plecaki turystyczne

Jeśli szukasz świetnego plecaka turystycznego stworzonego dla mężczyzn, oto kilka fantastycznych opcji.

Pierwszą z nich jest Osprey Men's Atmos AG 65 Backpack. Ten plecak jest wykonany z wytrzymałego materiału i jest zaprojektowany tak, aby utrzymać swój sprzęt zorganizowany dzięki przydatnym przegródkom. Niezależnie od tego, czy wędrujesz po górach, czy po szlaku, ten plecak został zaprojektowany tak, aby chronić Twój sprzęt przed deszczem i zapewnić Ci suchość. A najlepsze jest to, że ten plecak został zaprojektowany tak, aby pasował do większości ludzi, niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą.

Jeśli szukasz bardziej stylowego plecaka turystycznego, Patagonia Men's Nano-Air Lightweight Pack jest świetną opcją. Ten pakiet jest zarówno funkcjonalny, jak i modny, a także lekki i łatwy do przenoszenia. Ten plecak jest również objęty dożywotnią gwarancją.

Najlepsze plecaki turystyczne dla kobiet

Jeśli jesteś kobietą szukającą świetnego plecaka, oto kilka fantastycznych opcji.

Pierwszym plecakiem na tej liście jest Osprey Women's Fairview Backpack. Ten lekki plecak został zaprojektowany tak, aby był wygodny i oddychający, a także jest trwały i wykonany do końca. Ten plecak jest również przestronny i ma kilka przegródek, aby utrzymać swój sprzęt zorganizowany.

Osprey Women's Cynthia Backpack to kolejna świetna opcja dla kobiet. Ten plecak został zaprojektowany z wygodnym dopasowaniem i lekkimi materiałami, aby Twoje wędrówki były łatwiejsze i przyjemniejsze. Ten plecak jest również wykonany z dożywotnią gwarancją, więc będzie Ci służyć przez wiele lat.

Najlepsze dziecięce plecaki turystyczne

Jeśli chcesz zabrać ze sobą niemowlę lub malucha na wędrówkę, dziecięcy plecak turystyczny jest świetną opcją. Plecaki te zostały zaprojektowane z myślą o mniejszych ciałach i są wyposażone w specjalne funkcje, takie jak łatwe do przenoszenia pasy, specjalne przegródki na butelki i zabawki, i więcej.

Pierwszym dziecięcym plecakiem turystycznym na tej liście jest Deuter Kid Comfort II Backpack. Ten plecak został zaprojektowany tak, aby był wygodny nawet dla mniejszych dzieci. Posiada również specjalne przegródki, dzięki którym butelki i zabawki będą bezpieczne i łatwo dostępne.

Plecak Deuter Kid Comfort II Backpack jest również dostępny w wersji dla maluchów, która jest idealna dla jeszcze młodszych dzieci.

Najlepsze lekkie plecaki turystyczne

Jeśli szukasz najlepszego lekkiego plecaka z plecakiem, prawdopodobnie szukasz plecaka, który jest tak lekki, jak to możliwe i ma minimalny projekt. Oto kilka świetnych opcji.

Pierwszym lekkim plecakiem jest Osprey Exos 48. Ten plecak został zaprojektowany jako lekka i minimalistyczna opcja dla lekkich i szybkich wycieczek. Exos 48 został również zaprojektowany tak, aby pasował do szerokiego zakresu typów ciała i jest wyposażony w łatwy do przenoszenia pas biodrowy.

Innym świetnym lekkim plecakiem jest Osprey Ultralight Stuff Pack. Jest to bardziej plecak dzienny niż pełny plecak turystyczny, ale jest super lekki i świetny na krótsze wycieczki. Ten pakiet został zaprojektowany do przenoszenia mniejszych ładunków i ma specjalną konstrukcję składaną, aby złożyć się do bardzo małego rozmiaru, gdy nie jest używany.

Osprey Ultralight Stuff Pack jest również dostępny w dużym rozmiarze, który jest świetny na dłuższe wycieczki.

Wybór odpowiedniego plecaka może zrobić różnicę, jeśli chodzi o uzyskanie jak największej ilości przygód na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy uprawiasz turystykę pieszą, wędrujesz z plecakiem, czy po prostu wybierasz się na jednodniową wycieczkę, posiadanie odpowiedniego plecaka może sprawić, że Twoje doświadczenie będzie bardziej komfortowe i przyjemne. Wspaniały plecak do wędrówek powinien być lekki, ale także mocny i trwały, z wystarczającą ilością miejsca do przenoszenia wszystkich potrzebnych zapasów. Jeśli jesteś na rynku nowego plecaka turystycznego, rozważ te zalecenia i zobacz, który z nich jest najlepszym plecakiem turystycznym dla Ciebie.